Cортування сміття: що, як і чому

Перед тим, як почати сортувати сміття, потрібно усвідомити наскільки важливим на сьогодні є цей процес. Допоможуть в цьому базові знання про те, що таке “сортування сміття”, які види сміття існують та чому, власне, важливо сортувати.

Сортування сміття (відходів) — процес, при якому відходи поділяються на різні групи. Сортування відходів може відбуватися вручну в побуті за допомогою схеми роздільного збору, або автоматично розділятись в місцях переробки вторсировини чи в системах механічного біологічного очищення вторсировини.

Сегрегація (розділення) відходів — поділ відходів на сухі та вологі. Сухі відходи включають папір, картон, пластик, скло, бляшанки тощо. Вологі відходи, в свою чергу, включають органічні відходи, такі як шкірки від овочів, залишки їжі і т.д.

Якість поділу сміття залежить від активності і свідомості учасників процесу на всіх етапах. Поділ сміття знаходиться під відповідальністю кожного окремо взятого громадянина країни. Справді, щоб система вибіркового збору сміття приносила очікувані результати, необхідна активна участь кожного, хто викидає сміття. Без цього застосування системи місцевими органами влади буде неефективно. Поділ сміття також вимагає певного часу і докладання зусиль для навчання жителів. Сортування сміття передбачає наявність відповідних контейнерів для кожного виду сміття на спеціально виділеному під ТПВ майданчику-стоянці.

На сьогодні вартість поділу сміття і його переробки все ще досить висока. Однак уже зараз ця висока вартість практично нівелюється тим, що вироблені з вторсировини продукти можна реалізувати за непоганою ціною. Хоча якщо цього економічно позитивного результату досягти не вдається на всі 100%, завжди є результат для навколишнього середовища: повітря чистіше, покращується якість води і загальний рівень забруднення знижується. Третьою перевагою є те, що громадяни, завдяки сортуванню сміття, стають більш відповідальними перед своїм містом, своєю країною, своєю планетою. Створення ініціатив по збору сортованого сміття і підприємств з його переробки допомагає екноміці – це створення нових робочих місць і зменшення безробіття.

По матеріалах Вікіпедії